Szkolenia JIRA – rozwiązanie, na które warto postawić?

Nazwa JIRA pochodzi od japońskiego słowa „Gojira”, które oznacza Godzilla. Nie ma to jednak nic wspólnego z fikcyjnym, gigantycznym potworem, który niszczy Japonię. JIRA jest z kolei zamkniętym oprogramowaniem firmy Atlassian. Jego celem jest zarządzanie różnymi projektami oraz śledzenie powstających błędów. Jest wykorzystywany w takich projektach jak, między innymi, Skype czy Fedora Commons. Jest prosty w użyciu, przy czym potrafi jednocześnie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Łatwo czytelny program

JIRA w odróżnieniu od konkurencji jest oprogramowaniem czytelnym, często jest wykorzystywany do nauki obsługi urządzeń tego typu. Jest jednak również narzędziem, które może być wykorzystywane przez profesjonalnych programistów. Mogą się oni cieszyć nowymi możliwościami w planowaniu, raportowaniu, śledzeniu i wydawaniu.
Firma Atlassian nieustannie pracuje nad ciągłymi ulepszeniami oprogramowania. Mogą poszczycić się już wprowadzeniem wielu wersji swojego produktu, w który wykonali wiele koniecznych zmian. Technologia idzie cały czas do przodu, a Atlassian nie zamierza stać tylko z boku i przyglądać się jak konkurencja wygryza jego produkt z rynku. Piętnaście lat w branży, a ciągle utrzymują swoją stabilną pozycję.

Szkolenia JIRA – warto zapisać się na nie

Szkolenia JIRA są coraz bardziej popularne w Polsce. Wybór może wydawać się ciężki, jednak powinien on w głównej mierze zależeć od tego, na jakim stopniu zaznajomienia z oprogramowaniem się znajdujemy. Bowiem inne szkolenie powinna wybrać osoba, która ma już w tym temacie jakieś pojęcie, a inne osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę. Szkolenia JIRA szczególnie dedykowane są menadżerom wszelkich projektów czy ich administratorom, testerom i programistom. Na samym początku uczestnicy zostają zaznajomieni z podstawowymi zagadnieniami, na przykład, czym jest JIRA, jej główne założenia, jak zarządzać zgłoszeniami czy jak efektywnie wykorzystywać system. Po zaznajomieniu z agendami, uczestnicy przechodzą do nauki praktycznej.