Positiveretail innowacją na rynku – program do sprzedaży w sklepie

Prowadzenie własnego sklepu wiąże się z koniecznością spędzania wielu godzin nad sprawami organizacyjnymi. Warto szukać rozwiązań, które zapewnią możliwość łatwiejszej organizacji sprzedaży, która bezpośrednio przełoży się nie tylko na ilość zadań właściciela, ale również na wyniki sprzedaży. Sprawdź, dlaczego przyda Ci się program do sprzedaży w sklepie.
http://positiveretail.pl/modul/pos/

Co to jest POSitive Retail?

POSitive Retail to program do sprzedaży w sklepie, który pozwala skutecznie zarządzać siecią sprzedaży detalicznej. Można go stosować na różnych szczeblach przedsiębiorstwa. Dzięki temu cała prowadzona przez nas firma staje się lepiej zorganizowana, a nam łatwiej jest poradzić sobie z wszystkimi obowiązkami. POSitive Retail pozwala zarządzać przedsiębiorstwem w sposób kompleksowy. Pod tym pojęciem kryje się wiele możliwości. Sieć sprzedaży detalicznej, dystrybucja, logistyka, rachunkowość, zarządzanie procesami czy wszechstronny controlling to tylko niektóre z nich. W jednym miejscu otrzymuje się wszystko, czego potrzeba do sprawnego prowadzenia firmy niezależnie od jej profilu.

Dlaczego POSitive Retail?

Wspomniane rozwiązanie brzmi ciekawie, jednak można zastanawiać się, czy sprawdzi się dobrze w każdej firmie. Warto zaznaczyć, ze klient indywidualny może dopasować ofertę do swoich potrzeb. Tym samym POSitive Retail staje się ciekawą propozycją praktycznie dla każdego. Warto dowiedzieć się, dlaczego warto z niego skorzystać.

Dostęp do zawsze aktualnych danych

System online posiada zawsze aktualny dostęp do wszystkich potrzebnych danych. Tym samym centrala natychmiast widzi, jakie wyniki osiągane są przez wszystkie sklepy. Nie ma tu opóźnień, które mogłyby zmylić właściciela przedsiębiorstwa. Ma on aktualny dostęp do wszystkich sytuacji, które mogą wymagać jego reakcji. Wiele osób zauważa jednak, że takie programy są uzależnione od Internetu. Jeśli okaże się, że na przykład z powodu awarii nie będziemy mieli do niego dostępu przez kilka dni, nasz sklep nie będzie mógł działać prawidłowo. Firma LSl Software znalazła na to rozwiązanie, Centrala posiada własną bazę danych, która jest instalowana w sklepie każdego klienta. Odświeżanie następuje co minutę, dzięki czemu każdy klient ma dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, które są aktualne.

Bezpieczeństwo

Program do sprzedaży w sklepie POSitive Retail to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla firmy. Wszystko dlatego, że nie ma ryzyka zaatakowania naszych danych przez wirusy. Jest to ogromna zaleta, ponieważ nie ma ryzyka, że sprzedaż ulegnie wstrzymaniu. Tym samym cała firma i jej finanse są bezpieczne. Nie musisz obawiać się, że firma przez ataki wirusów zostanie pozbawiona możliwości przyjmowania płatności, a co za tym idzie generowania zysków. Rozwiązanie LSI Software jest odporne na awarie, a problemy w jednym sklepie nie wpływają na działanie pozostałych.

Połączenie cech online i offline

Połączenie systemów online i offline daje jeszcze więcej możliwości. Dzięki temu program do sprzedaży w Internecie jest jeszcze bardziej funkcjonalny i intuicyjny. System online pozwala uzyskać dostęp do zawsze aktualnych danych i umożliwia szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby. Offline to z kolei większe bezpieczeństwo firmy i zapewnione prawidłowe funkcjonowanie każdego ze sklepów. Nie trzeba wybierać pomiędzy tymi dwoma opcjami. Program do sprzedaży w sklepie POSitive Retail zapewnia jeszcze większą funkcjonalność dzięki połączeniu tych dwóch opcji w jednym produkcie.

Centralne zarządzanie cenami

Gdy w grę wchodzi prowadzenie sprzedaży detalicznej z wykorzystaniem dużej ilości kanałów, bardzo ważna jest możliwość centralnego ich nadzoru. Wszystko po to, aby nie tracić zbyt dużej ilości czasu. POSitive Retail pozwala na centralną konfigurację wszystkich procesów biznesowych w całej sieci sprzedaży i poprzez kanały pośrednie. Ciekawym rozwiązaniem jest korekcja cen. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne gdy w grę wchodzi wprowadzanie nowej partii produktów. Dzięki niemu można również przykładowo zmienić cenę jedynie w wybranych lokalizacjach. Bardzo interesująco prezentuje się też kontrola rabatów. Tym samym sklep zyskuje bezpieczeństwo i zabezpiecza się przed praktykami nieuczciwych pracowników. Zatrudnione osoby nie mogą same zmienić ceny z poziomu lokalnego – jest to kontrolowane z góry i możliwe tylko przez centralę.

Sezonowe wyprzedaże

Kolejnym momentem, w którym trudno jest kontrolować ceny swoich produktów są sezonowe wyprzedaże. Program do sprzedaży w sklepie POSitive Retail pełni tutaj funkcję narzędzia do jeszcze bardziej mobilnego ustalania cen. Tym samym można ustalić, że poszczególne produkty będą warte inne kwoty w poszczególnych sklepach sieci. Ceny da się różnicować na poziomie miejscowości, punktu czy kanału sprzedaży. Warto bliżej zainteresować się tą opcją, ponieważ może ona skutecznie usprawnić działanie sklepu w czasie największego ruchu i jednocześnie zapewnić mu całkowite bezpieczeństwo i brak strat. Warto również pamiętać, że jedną prostą decyzją właściciel zaoszczędzi mnóstwo czasu.