JIRA zarządzanie projektami – dowiedz się więcej

Niezależnie od wielkości firmy, przepływ informacji w obrębie danego projektu czy też zadania jest czymś szalenie ważnym. Aby go sobie zapewnić można wykorzystywać różnego rodzaju oprogramowanie, chociażby takie jak JIRA zarządzanie projektami – http://jirasolutions.pl/o_jira/zarzadzanie-projektami-i-zadaniami/. Im bardziej rozległy, wieloetapowy i złożony projekt tym trudniej jest kontrolować postęp prac w jego obrębie, dodatkowo coraz to nowe informacje otrzymywane od klienta również powinny dotrzeć do każdej osoby zaangażowanej w realizację zlecenia. Aby o niczym nie zapomnieć i ograniczyć stres związany z realizacją dużych zleceń – warto zainwestować w narzędzia, które potrafią uczynić pracę łatwiejszą. To niewątpliwie dobra inwestycja w rozwój przedsiębiorstwa.

W toku realizacji projektu

JIRA zarządzanie projektami to oprogramowanie bardzo popularne i często wykorzystywane przy pracy projektowej w firmach o różnym profilu działalności. Po pierwsze jest to nieocenione narzędzie pracy dla kierownika projektu, który może w ten sposób rozdzielać zadania każdemu, kto projekt ma realizować, ale i określać je w czasie i egzekwować ich wykonanie. Umieszczanie zadań w programie pozwala mieć nad nimi kontrolę i usprawnia pracę. Jest to również korzystne dla każdego z członków projektu, gdyż w jednym miejscu zebrane są wszystkie informacje dotyczące zadań projektowych wraz z terminami i wytycznymi. Dodawane zadania z powodzeniem można także katalogować i hierarchizować, a także przydzielać do nich dostępy dla określonych pracowników.

Aby wszystko było wykonane na czas

Jedną z największych zalet JIRA zarządzanie projektami jest możliwość systematyzacji pracy, ale i możliwość ustawiania powiadomień tak, aby móc wszystko wykonać w odpowiednim terminie. Program umożliwia pełną kontrolę nad tym, jak realizowane są zadania i jaki jest ich postęp. Platforma doskonale sprawdza się także w przypadku kontroli błędów. Wszelkie uwagi, zarówno od kierownika projektu jak i od klienta dodawane w formie zadań mogą zostać sprawdzone i wprowadzone na czas.

Nieocenione narzędzie przy wytwarzaniu oprogramowania

JIRA zarządzanie projektami to oprogramowanie szczególnie cenione przez firmy o profilu informatycznym, gdzie celem danego projektu jest wytworzenie oprogramowania. JIRA doskonale sprawdzi się w projektach zarządzanych technikami zwinnymi Agile gdyż umożliwia elastyczne planowanie każdego z projektów. Wszystko można dopasować do własnych potrzeb i w mobilny sposób zmieniać w czasie realizacji projektu. Wszystkie osoby zaangażowane w realizację projektu na bieżąco mają dostęp do wszelkich niezbędnych informacji, co ułatwia ciągłe bycie na bieżąco z projektem.

Aby móc określić czas realizacji projektu, a także odpowiednio podzielić jego realizację na etapy, bardzo przydatne są również różnego rodzaju funkcje związane z szacowaniem, które doceniają kierownicy projektów. Kolejną przydatną funkcją jest nadawanie priorytetów ważności poszczególnych aspektów realizacji projektu, ale i dostęp do możliwości raportowania wszystkiego, co związane z projektem.

JIRA zarządzanie projektami – narzędzie dla każdej firmy

JIRA jest więc odpowiednim narzędziem dla każdej firmy, w której stawia się na właściwą, przejrzystą komunikację. Tam, gdzie poważnie podchodzi się do realizacji projektów powinno pojawić się też odpowiednie oprogramowanie, tym bardziej, że jego koszt nie jest zbyt wygórowany. Często zdarza się, że przy realizacji niewielkich projektów firma nie widzi jeszcze potrzeby inwestowania w tego rodzaju narzędzia, ale wraz z rozwojem działalności, razem z coraz bardziej licznymi zespołami projektowymi i bardziej rozbudowanymi zleceniami, potrzeba kontroli i przejrzystości działań rodzi się sama. W taki sposób można też zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć wielu niepotrzebnych nieporozumień. To milowy krok w stronę bardziej profesjonalnego realizowania zleceń, tym bardziej jeśli są one bardzo mocno rozłożone w czasie. Inwestycja w takie oprogramowanie do zarządzania projektami jest więc konieczna, a narzędzie staje się nieocenione w codziennej pracy.