software call

W indywidualnym podejściu do klienta pomoże nam software call center

Obecnie obsługa klienta zmienia się względem tego, co jeszcze do niedawna obowiązywało na rynku sprzedaży. Teraz każdy chce być obsłużony na wysokim poziomie, a wśród istotnych kwestii wymienia się indywidualne podejście do klienta. Może w tym pomóc odpowiednie oprogramowanie.

 

Identyfikuj numer i przypisuj do osoby

Prezentacja numeru czyli funkcja Calling Line Identyfication Presentation (CLIP) jest już od wielu lat standardem na infoliniach. Ale tak naprawdę nie daje ona żadnej informacji na temat klienta. Istotne jest bowiem to, żeby na podstawie wyświetlanego numeru szybko zidentyfikować, kto dzwoni do firmy. Jest to niemożliwe do zrobienia ręcznie, ale na szczęście z pomocą przychodzi nam software call center. System automatycznie rozpoznaje numer osoby dzwoniącej, a na ekranie konsultanta pojawia się rekord z bazy z wszystkimi istotnymi informacjami. Dzięki temu od razu wie o kliencie więcej, może się do niego zwrócić po imieniu i nawiązać do poprzednich zakupów czy kontaktów.

Zaawansowane kolejkowanie połączeń

Istotne jest również zaawansowane kolejkowanie połączeń, które również pomaga w dbaniu o jakość obsługi klienta. Jeżeli bowiem klient połączy się z naszą firmą, chce być jak najszybciej obsłużony. Możemy nadawać statusy VIP i kategoryzować poszczególne osoby dzwoniące, dzięki czemu będą trafiać do odpowiednich działów i do wybranych pracowników, o określonym stopniu kompetencji. Ważne jest również, aby połączyć klienta z odpowiednim działem, który jest wyszkolony w danym temacie, aby rozmówca nie musiał być przełączany między konsultantami, ani nie musiał oczekiwać długo na rozwiązanie problemu, bo agent będzie się konsultował z kimś innym. Zaawansowane oprogramowanie może również połączyć kontrahenta z konsultantem, z którym już wcześniej rozmawiał albo którego ocenił najwyżej w jakości obsługi klienta.

 

Długie oczekiwanie na linii źle wpływa na sprzedaż

Niewątpliwym minusem dla klientów będzie długie oczekiwanie na połączenie z konsultantem. Można więc zapobiec temu wybierając dobry software call center. Przy zbyt długim oczekiwaniu na połączenie, automat poinformuje klienta o tym fakcie i zachęci do rozłączenia, ponieważ gdy tylko jeden z konsultantów zakończy rozmowę, będzie mógł się z nim połączyć. Wszystko działa dzięki funkcji oddzwaniania. Na pewno w firmie nie zostanie dzięki temu pominięty żaden telefon, a do tego klient będzie zadowolony, ponieważ bez niepotrzebnego oczekiwania na linii i słuchania melodyjek, połączy się z konsultantem.