Czym jest system do hotelu i jakie problemy rozwiązuje?

Hotelarstwo to dość trudna branża. Dlaczego? Otóż przede wszystkim nie jesteśmy odpowiedzialni tylko i wyłącznie za siebie i za swoją pracę, lecz nawet przeciwnie – odpowiadamy za życie i zdrowie naprawdę dużej ilości osób. Ponadto każdy hotel dąży do podniesienia jakości usług, co stwarza dodatkowe trudności. Na szczęście, dzisiejsza technologia pozwala na uproszczenie wiele kwestii organizacyjnych pracy hotelu. Pomaga w tym między innymi system do hotelu. Czym jest system do hotelu i dlaczego warto go wybrać? Więcej informacji znajdziesz w tekście.

Główny problem każdego hotelu

Oczywiście, o takich przeróżnych kłopotach i trudnościach w zarządzaniu hotelem można by opowiadać bez końca, jednak nie to jest celem tego artykułu. Zastanówmy się teraz przez chwilę, co jest wyjątkowo trudne w prowadzeniu każdego hotelu? Z czym jako jego właściciele musimy się mierzyć?

Otóż jedną z najtrudniejszych do ogarnięcia spraw jest organizacja hotelu. W końcu tutaj zawsze coś się dzieje – goście się meldują, wyjeżdżają, trzeba posprzątać ich pokój, odebrać opłaty od nich, zarezerwować dla nich taksówkę, basen, wymienić ręczniki w SPA hotelowym. W zasadzie nie sposób tego wszystkiego zapamiętać. Na dodatek hotel często się przecież rozrasta, dochodzą nowi pracownicy, nowe pokoje. Tworzy się prawdziwy bałagan.

System do hotelu – idealny pomysł

Co zatem możemy zrobić w takiej sytuacji? Otóż każdy właściciel hotelu powinien przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości system do hotelu. Dlaczego? Co robi taki system? Na początek opowiedzmy kilka słów o tym, czym jest system do hotelu. A zatem system do hotelu to program komputerowy, który usprawnia całą organizację hotelu. W jaki sposób?

Otóż taki system do hotelu zapamiętuje wszelkie rezerwacje, kto, kiedy przyjeżdża, na ile zostaje, czy zażyczył sobie jakieś dodatkowe usługi, czy też nie. System hotelowy jest zatem swego rodzaju sekretarką. Warto wspomnieć, że oczywiście jak najbardziej połączony jest on z Internetem, dzięki czemu każda rezerwacja jest od razu dobrze klasyfikowana.

Następne zadania systemu do hotelu związane są ogólnie z pracą całego obiektu. Otóż system jest przede wszystkim dużą pomocą w kuchni – zapamiętuje co, kto zamówił, jakie są listy zakupów, którego dania już nie ma. Niektóre systemy nawet proponują swój jadłospis.

Co więcej system do hotelu zapamiętuje także poszczególne usługi klienta np. basen czy siłownię. Nalicza także opłaty za nie, zapisuje na dane zajęcia itd.

System do hotelu – przyszłość Twojego pensjonatu

Jak zatem widać system do hotelu wyjątkowo wręcz usprawnia pracę w każdym pensjonacie, zajeździe itd. Czy to przekłada się jakoś na zyski? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim – klient jest bardziej zadowolony – nikt o nim nie zapomniał, nie pomylił rezerwacji etc. Po drugie pracownicy są szczęśliwy, że nie muszą biegać po piętrach i uzgadniać różnych rzeczy z innym częściami hotelu. To z kolei przekłada się na ich wyższy poziom kultury w stosunku do klienta. Suma summarum goście nas polecają swojej rodzinie i znajomym, pracownicy chwalą sobie pracę w u nas. A to wszystko bezpośrednio przekłada się na dość konkretne zyski i wzrost pozycji naszego hotelu na rynku.

A zatem nie bójmy się i koniecznie inwestujmy w systemy do hotelu!